Cytat z Pisma Świętego

Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna.” (Prz 3,5.6)

Drodzy Bracia!
Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej!

Wszyscy jeszcze bardzo świeżo mamy w pamięci i sercu dzisiejszą Pielgrzymkę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium bł. Jana Pawła w Łagiewnikach. 

Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za uczestnictwo w dzisiejszym naszym świętowaniu naszej służby Chrystusowi Eucharystycznemu w posłudze chorych i cierpiących naszych Braci i Sióstr.

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, bp. Adam Bałabuch i bp. Jan Zając wyrazili pod Waszym adresem głębokie uznanie „że pielgrzymka była zorganizowana perfekcyjnie”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania i w organizację dzisiejszej uroczystości, które jak wiecie trwały od wiosny tego roku. Za liturgię i śpiew, żmudne próby, przygotowanie tekstów drukowanych, plakatu i strony internetowej, zorganizowanie sekretariatu pielgrzymki, służby porządkowej, i informacji wokół Sanktuarium. Tym, którzy powiadamiali media i przygotowywali konferencję prasową, zorganizowali nagłośnienie i udokumentowali pielgrzymkę filmem i zdjęciami. Może wszystkiego tu nie wyliczyłem. Za tą posługą stają konkretni ludzie, którzy z wielkim oddaniem i poświeceniem czynnie wzięli udział w naszym pielgrzymowaniu do Łagiewnik. Dziękuję za Wasze dobrowolne ofiary na organizacje pielgrzymki, oraz wsparcie Waszych Ks. Proboszczów i Parafii.

Myślę o Was wszystkich. Niech każdy, kto przyczynił się w jakikolwiek sposób do jej organizacji przyjmie moje wyrazy szacunku i serdeczne Bóg zapłać!

Te podziękowania składam na ręce Pana Janusza Szarka i Wszystkich Braci odpowiedzialnych z rejonów.

Ks. Jerzy Serwin 

Kraków 22.09.2012 roku