Cytat z Pisma Świętego

Oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon». A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. (Mt 2, 1-2, 9)

Drodzy Bracia Szafarze, przypominam o kilku zbliżających się wydarzeniach:

1. We wtorek 5 maja o godz. 19.00 już po raz szósty będziemy uczestniczyć w Pielgrzymce Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Krakowskiej  do grobu swojego patrona św. Stanisława Kazimierczyka do Kościoła Bożego Ciała w Krakowie na Kazimierzu. Uczestniczymy we Mszy świętej w albach. Przychodzimy wszyscy !!! (wraz z rodzinami). Tradycyjnie podejmujemy posługę liturgiczną i muzyczną.

2. W niedzielę 10 maja uczestniczymy w Procesji z Wawelu na Skałkę. Spotykamy się przy furcie klasztornej Bazyliki Bożego Ciała o godz. 8.00. Wraz z Księżmi Kanonikami udajemy się na Wawel niosąc relikwie św. Stanisława Kazimierczyka umieszczone na specjalnym feretronie. Możemy pozostawić zbędne rzeczy w salce przy furcie. Kiedy ruszy procesja z Wawelu na Skałkę niosący relikwie św. Stanisława będą się zmieniać. Po Mszy św. na Skałce - relikwie odprowadzimy bezpośrednio do Bazyliki Bożego Ciała. Uczestniczymy w procesji w albach. Kto nie może uczestniczyć w całości uroczystości – niech dołączy podczas procesji lub niech przybędzie na Mszę świętą na Skałce na godz.10.00.

3. Trwają zapisy na rekolekcje dla szafarzy z roczników od I do IX. Zachęcamy do zapisów szczególnie na termin majowy (15-17 V) oraz czerwcowy (5 -7 VI). Jest jeszcze dużo wolnych miejsc! Kto może uczestniczyć w tych terminach – niech się zapisze i …przyjedzie.

4. Przypomnijcie również Żonom, że mają swoje rekolekcje w dniach 12-14 czerwca. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Mirosław Żak.

Tę informację można również przekazać w gronie przyjaciół i znajomych. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc.

Wszystkie rekolekcje rozpoczynają się kolacją w piątek o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę po obiedzie. Koszt rekolekcji – 150 zł.