Cytat z Pisma Świętego

Wczesnym rankiem powstali i ruszyli ku pustyni Tekoa. Gdy ruszali, stanął Jozafat i rzekł: «Mieszkańcy Judy i Jerozolimy, posłuchajcie mnie: Zaufajcie Panu, Bogu waszemu, a ostaniecie się, zaufajcie Jego prorokom, a będzie się wam powodziło». (2Krn 20,20)

11 lutego 2014 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXII Światowy Dzień Chorego. Krakowskie główne obchody XXII Światowego Dnia Chorego odbędą się w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Gorąco zapraszamy do Łagiewnik osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz wszystkich, którzy poprzez swoją pracę służą człowiekowi choremu. Spotkajmy się, by przy Panu Jezusie Miłosiernym odnaleźć siłę i pomoc na drodze naszego życia. Będziemy też wspólnie dziękować za bliską już kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy na godz. 10.30, by wspólnie przygotować się do uroczystej Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. W czasie Mszy św. wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy pielgrzymki otrzymają sakrament namaszczenia chorych.

Po Mszy zapraszamy uczestników na ciepłą herbatę do Domu Duszpasterskiego.

Źródło: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Transmisja