Cytat z Pisma Świętego

I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy». (Mt 9,2)

Jesienią 2015 roku, na spotkaniach formacyjnych w poszczególnych rejonach, odbyły się kolejne wybory odpowiedzialnych za nadzwyczajnych szafarzy, na następną 3-letnią kadencję.

1. Pierwsze spotkanie odbyło się 9 października w parafii MB Różańcowej w Gromcu.
Uczestniczyło 22 szafarzy, z 29 jacy przynależą do tego Rejonu, a więc ~76 % /najwyższa frekwencja!!!/
Odpowiedzialnym za Rejon IV – chrzanowski został wybrany ponownie Artur Gregorczyk, a na zastępcą wybrał sobie Piotra Pawlettę.

2. Drugie spotkanie odbyło się w MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu
Uczestniczyło 16 szafarzy, z 30 w Rejonie, a więc ~53 % /najniższa frekwencja!!!/
Odpowiedzialnym za Rejon VIII – podhalański  został wybrany ponownie Ignacy Wierzbiak, a zastępcą został ponownie Wojciech Pawlikowski.

3. Trzecie spotkanie odbyło 16 października w parafii św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej 
Uczestniczyło 17 szafarzy, z 27 w Rejonie, a więc ~63 %
Odpowiedzialnym za Rejon V i VI - wadowicko - suski został wybrany ponownie Tadeusz Woźniak, a zastępcą pozostał Mariusz Frankiewicz.

4. Czwarte spotkanie odbyło 23 października w parafii św. Mikołaja w Liszkach
Uczestniczyło 59 szafarzy, ze 104 w Rejonie, a więc ~57 % 
Odpowiedzialnym za Rejon I - Kraków Centrum został wybrany Paweł Kmiecik, a na zastępcę wybrał sobie Krzysztofa Fila.

5. Piąte spotkanie odbyło się 7 listopada w parafii św. Wojciecha BM w Osieczanach.
Uczestniczyło 17 szafarzy, z 25 w Rejonie, a więc ~68 % 
Odpowiedzialnym za Rejon VII - myślenicki został wybrany dotychczasowy zastępca Jan Wielgus, a Jego zastępcą będzie Piotr Filuciak.

6. Szóste spotkanie odbyło się również 7 listopada w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie na os Oficerskim.
Uczestniczyło 34 szafarzy, z 58, a więc ~59 % 
Odpowiedzialnym za Rejon II – Kraków Nowa Huta został wybrany ponownie Piotr Kuzera, a Jego zastępcą będzie Paweł Kutnik.

7. Ostatnie, siódme spotkanie odbyło 13 listopada w parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie os. Kliny-Zacisze
Uczestniczyło 56 szafarzy, ze 100 w Rejonie, a więc ~56 % 
Odpowiedzialnym za Rejon III - Kraków Podgórze został wybrany dotychczasowy zastępca Adam Panuś, a zastępcą został Grzegorz Cempla.

8. Ogółem w siedmiu spotkaniach rejonowych uczestniczyło w sumie 221 szafarzy z ogólnej liczby 373 szafarzy w Archidiecezji, a więc niewiele więcej niż połowa (ok. 59 % szafarzy).

9. Na spotkaniu Odpowiedzialnych Rejonowych i ich zastępców, które odbyło się w dniu 25 listopada 2015 roku w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie na Prądniku Czerwonym, gdzie pracuje nasz Opiekun – Ks. Jerzy Serwin, spośród 13 obecnych na spotkaniu Odpowiedzialnych i zastępców, dokonano wyboru Odpowiedzialnego za wszystkich szafarzy w Archidiecezji.

Odpowiedzialnym został wybrany Piotr Kuzera. 

Do czasu zakończenia trwającego roku formacyjnego czyli do 30 kwietnia 2016 roku, część obowiązków będzie pełnił dotychczasowy Odpowiedzialny Janusz Szarek.

10. Postanowiono, że w Rejonie II Kraków Nowa Huta Odpowiedzialnym Rejonowym zostaje automatycznie zastępca Paweł Kutnik, którego zastępcą będzie Roberta Czaja.