Cytat z Pisma Świętego

Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! (Mt 6, 7-13)

Króluj nam Chryste
Drodzy Bracia!

Chciałbym się zwrócić do Was na początku Wielkiego Postu z kilkoma bieżącymi sprawami.

1. Obostrzenia pandemiczne w życiu społecznym są zmniejszane, tym samym zachęcam do dbania o siebie i swoich bliskich, jak również o te osoby względem których posługujecie. Jest to również wezwanie do rozważania wznowienia posługi przez tych, którzy na czas pandemii nie angażowali się wcale.

2. Wzywam i apeluję aby na wszystkich możliwych płaszczyznach: modlitwy, postu czy jałmużny w miarę możliwości i potrzeby serca wesprzeć sytuację na Wschodzie.

3. Mamy jeszcze dwa turnusy rekolekcji: 25-27.03.2022r. Zembrzyce i 13-15.05.2022 Bystra Podhalańska, na które się mogą wpisać Ci, którzy się bali czasu pandemicznego i nie odprawili swoich tegorocznych rekolekcji. Limit uczestników rekolekcji w Zembrzycach zostaje podniesiony. Zachęcam aby w najbliższym tygodniu, to jest do 6 marca 2022r., dokonać zapisu na ten turnus przez stronę internetową.

4. Już teraz przypominam i informuję: kto odprawił rekolekcje i oddał pozytywną opinię od księdza proboszcza będzie miał przełożoną misję.

5. Dostaliśmy zaproszenie, jak zresztą co roku od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na święto Miłosierdzia do pomocy. Bliższe informacje wkrótce.

Na czas rozpoczynającego się Wielkiego Postu, życzę dobrych natchnień i sił do walki przede wszystkim z własnymi słabościami. Proszę o modlitwę i o niej zapewniam.

ks. Ryszard Kilanowicz
Duszpasterz Służby Liturgicznej
Archidiecezji Krakowskiej