Cytat z Pisma Świętego

«Ufaj, córko, Pan nieba obdarzy cię radością w miejsce twego smutku. Ufaj, córko!» (Tb 7,16b)

Na jesiennych formacyjnych spotkaniach Rejonowych, nasz Opiekun Ksiądz Jerzy Serwin przekazał prośbę Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, skierowaną do wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Archidiecezji Krakowskiej, aby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie czyli 26-31 lipca 2016 roku byli do dyspozycji Archidiecezji.

Szczególnie dwa wydarzenia podczas tych dni wymagać będą od nas wielkiej ofiarności.

Pierwsze – to Msza święta na krakowskich Błoniach we wtorek 26 lipca, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Przewiduje się obecność od ok. 800 tysięcy do 1 miliona ludzi. Ale co najważniejsze dla nas – przewiduje się rozdzielenie ok. 400 tysięcy Komunii świętej.

Jest zaplanowane, że osoby rozdające Komunię będą miały do dyspozycji 8 Kaplic z Najświętszym Sakramentem, rozmieszczonych na całych Błoniach oraz w Parku Jordana. My – szafarze krakowscy, nie będziemy bezpośrednio udzielać Komunii świętej, lecz będziemy potrzebni, aby rozprowadzić osoby udzielające Komunii św. po całych Błoniach, wskazywać im sektory, rzędy i konkretne miejsca, a więc od naszej sprawności logistycznej będzie zależeć, aby Pan Jezus dotarł do wszystkich, którzy chcą Go przyjąć – sprawnie i godnie.

Na Błoniach będą „działać” szafarze z trzech krakowskich Rejonów: I – Centrum, II - Nowa Huta oraz III – Podgórze. W Rejonach tych, na potrzeby ŚDM nastąpił podział dekanatami i ustalenie Koordynatorów do spraw ŚDM:

Dekanat – Salwator, gdzie Koordynatorem będzie szafarz Łukasz Majka
Dekanat – Bronowice. Koordynator – Kazimierz Synowski
Dekanaty: Krowodrza i Bolechowice. Koordynator – Stanisław Sobór
Dekanat – Prądnik. Koordynator – Krzysztof Fil
Dekanat – Bieńczyce. Koordynator – Henryk Laskosz
Dekanat – Mogiła. Koordynator – Paweł Kutnik
Dekanaty: Kazimierz, Niepołomice, Wawrzeńczyce. Koordynator – Piotr Jamróz
Dekanat – Podgórze. Koordynator – Jacek Cudak
Dekanat – Borek Fałęcki. Koordynator – Grzegorz Cempla
Dekanaty: Prokocim, Skawina, Mogilany. Koordynator – Krzysztof Pierożek
Dekanaty: Niegowić, Wieliczka Wsch.,Wieliczka Zach. Koordynator – Krzysztof Wróbel

Natomiast druga uroczystość to Msza św. na Campus Misericordiae w Brzegach w niedzielę 31 lipca, gdzie spodziewa się obecności 2,5 mln uczestników. A co dla nas najważniejsze – udzielenie około 1 miliona Komunii świętej. 

I tutaj do organizacji - tym razem - 16 Kaplic potrzebne będzie zaangażowanie również wszystkich pozostałych szafarzy czyli:

Dekanaty: Babice, Chrzanów, Krzeszowice, Libiąż, Trzebinia. Koordynatorem będzie Artur Gregorczyk
Dekanaty: Wadowice Północ, Wadowice Południe, Kalwaria, Zator. Koordynator – Tadeusz Woźniak
Dekanaty: Sucha Beskidzka, Sułkowice, Maków Podhalański, Jordanów. Koordynator – Mariusz Frankiewicz
Dekanaty: Myślenice, Dobczyce, Mszana Dolna, Pcim. Koordynator – Jan Wielgus
Dekanaty: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Niedzica, Nowy Targ, Rabka, Zakopane. Koordynator – Ignacy Wierzbiak

Na Brzegach – przed uroczystościami na pewno niezbędna będzie „wizja lokalna” czyli zaznajomienie się z tym rozległym terenem, jakim są Pola Miłosierdzia.

Możemy też być potrzebni w pozostałe dni, do mniejszych lokalnych zgromadzeń, szczególnie w Domach Zakonnych czy też innych miejscach gdzie będą odbywać się rekolekcje czy też spotkania grup narodowych.

Ksiądz Jerzy przekazuje te wstępne informacje tak wcześnie, aby każdy przy planowaniu urlopów na rok 2016, zaplanował ten tydzień na służbę Kościołowi.

Wszystkie szczegółowe informacje będą przekazywane na bieżąco w późniejszym czasie, zarówno przez Odpowiedzialnych Rejonowych, jak i też Koordynatorów ŚDM oraz na naszej stronie internetowej.

KOŚCIÓŁ KRAKOWSKI LICZY NA ZAANGAŻOWANIE KAŻDEGO Z NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY.