Cytat z Pisma Świętego

Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna.” (Prz 3,5.6)

Króluj nam Chryste!!

Drodzy Bracia!

Obecny rok formacyjny 2020/2021 wymaga od nas nieszablonowych rozwiązań. Dlatego pragnę Was zaprosić do udziału w dniu skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej organizowanym w Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie. Przewidywane są cztery terminy:

19 września 2020r.,

21 listopada 2020r.,

6 lutego 2021r.,

13 marca 2021r.

Na każdorazowe spotkanie zapraszamy do 130 osób. Bardzo proszę, aby tak samo jak na rekolekcje zapisywać się elektronicznie na naszej stronie internetowej www.nszafarze.pl do końca sierpnia 2020r.

Główny akcent tego dnia będzie położony na doświadczenie Pana Boga i spotkanie z Nim w sakramencie pokuty i pojednania, Eucharystii oraz podczas adoracji.

Ponadto jesteście zaproszeni do wzięcia udziału w dwóch konferencjach, których tematyka to posłuszeństwo człowieka wierzącego wobec Boga i Kościoła (głosi ks. mgr lic. Paweł Odziomek) i realna obecność Jezusa pod postacią Chleba i Wina. Dodatkowo pragnę Was, drodzy Bracia, zaprosić do spotkania z panią psycholog Magdą Poprawą, która poprowadzi spotkanie zatytułowane: Tożsamość i seksualność mężczyzny.

W tym dniu, należy również przedstawić opinię od księdza proboszcza. Opłata za dzień skupienia to 30 zł. Przywozimy ze sobą alby. Propozycje tych dni skupienia, nie obejmują najmłodszego z roczników czyli XV (braci, którzy zostali pobłogosławieni 20 czerwca br.)

Plan dnia skupienia:

7.30 - 9.00 - możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania /dolny kościół - kaplica pojednania/

8.30 - 9.00 - wszelkie formalność (dostarczenie opinii, uiszczenie opłaty) /przedsionek kościoła górnego/ 9.00 - jutrznia z konferencja pt. Posłuszeństwo Bogu i Kościołowi /kościół górny/

10.00 - kawa /sala konferencyjna w budynku muzeum/

10.30 - Tożsamość i seksualność mężczyzny - prelekcja pani psycholog Magdaleny Poprawy /sala konferencyjna w budynku muzeum/

11.40 - przygotowanie do Mszy Świętej

12.00 - Msza święta /kościół górny/

13.15 - obiad /sala konferencyjna w budynku muzeum/

14.00 - konferencja Realna Obecność /kościół górny/

15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja /kościół górny/

16.00 - sprawy organizacyjne i bieżące (jeśli będzie taka potrzeba)

Ryszard Kilanowicz
Duszpasterz Służby Liturgicznej i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Krakowskiej

ZAPISZ SIĘ